Dekan Mesajı

 

DSC_7717Değerli Öğretim Üyeleri ve Öğrenciler;

 

Günümüzde sağlık hizmetlerinin etkili biçimde sunulması, sağlığın farklı alanlarında eğitim görmüş profesyonellerin, bir ekip halinde ortak amaç doğrultusunda çalışmasıyla mümkün olabilmektedir. Sağlığın çok boyutlu özelliğinden kaynaklanan bu durum, sağlığın farklı alanlarına yönelik eğitim sunan programlara duyulan ihtiyacı da beraberinde getirmiştir.        Sağlık Bilimleri Fakültesi; kurulduğu günden bu yana, uluslararası düzeyde bilgi ve araştırma yeteneğine sahip, yaşadığı toplumu ve sağlık sorunlarını bilen, eleştirel düşünce sürecini kullanabilen, insan hak ve değerlerine saygı duyan, Fakülte- Toplum işbirliğini sağlamada öncülük eden, topluma liderlik edecek sağlık personelleri yetiştiren, sağlık bilimleri alanında özgün eğitim ve araştırmalar yapan ulusal ve uluslararası platformlarda tercih edilen lider bir kurum olmayı görev edinmiştir. Bu ihtiyacın sonucu olarak kurulan İstanbul Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesinin, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Ebelik, Odyoloji, Gerontoloji, Sağlık Yönetimi ve Sosyal Hizmet bölümleri bulunmaktadır.

Her bölümümüzün eğitim sisteminde, sorunlara geniş açıdan bakabilen, bilim alanında güncel gelişmeleri yakından izleyen, eğitimde toplam kalite yönetimini benimseyen ve sürekli gelişen bir kurum anlayışı süre gelmektedir.

Genç ve dinamik Öğretim Üyesi kadroları ile zeki ve başarılı öğrencilerini, dolayısıyla Sağlık Bilimleri Fakültesini parlak bir gelecek beklemektedir.

Heyecan, coşku, sevgi ve başarı dolu nice yıllar diliyorum.

 

 

Prof.Dr. Ahmet AKGÜL

DEKAN

 


İstanbul Üniversitesi © 2017 All Rights Reserved

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On Youtube