Bölüm Başkanından

arzu_ozdincler

Sevgili Fizyoterapi Öğrencileri,

Hepiniz İstanbul Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü’müze hoş geldiniz. Sizleri tercihinizden dolayı kutluyorum. Fizyoterapi mesleği Türkiye’de 1961 yılında Prof.Dr. İhsan Doğramacı tarafından temelleri atılan bir meslektir. Dünyada ise İkinci Dünya Savaşı yıllarında ve sonrasında atılım yapmış, kendini kanıtlamış ve çok geliştirmiş bir profesyonellik alanıdır.

İstanbul Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü Türkiye Cumhuriyeti’nde ikinci fizyoterapist yetiştiren okul olarak 1986 yılında İstanbul Tıp Fakültesine bağlı bölüm olarak kurulmuş, 1997 yılında İstanbul Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu’na dönüşmüş ve 2010 yılında Sağlık Bilimleri Fakültesi’ne bağlı bölüm olmuştur.

Okulumuzda dersler birinci sınıfımızda ağırlık olarak temel tıp derslerinden, ikinci sınıfımızda klinik derslerden, üçüncü sınıfımızda mesleki bilgi ve beceri geliştirdiğimiz derslerden ve son sınıfımızda klinik çalışmalardan oluşmaktadır.

Eğitim kadrosu kendi alanında son derece yetkin fizyoterapistlerden oluşmaktadır.

Amacımız sizleri çağdaş bilgilere sahip ancak temel değerleri de önemsemiş klinik karar verebilen, problem çözebilen, yetkin ve başarılı mesleğine sahip çıkan, meslektaşlarına saygılı, özverili fizyoterapistler olarak yetiştirmektir.

Hepinizi sevgi ve saygılarımla selamlıyorum.

                                                                                   Prof.Dr.Arzu RAZAK ÖZDİNÇLER
Bölüm Başkanı                   

  


İstanbul Üniversitesi © 2017 All Rights Reserved