Etkinliklerimiz

“Sağlık Yönetimi Öğrencisinin KARİYER ÇİZGİSİ”

I. İSTANBUL SAĞLIK YÖNETİMİ ÖĞRENCİ KONGRESİ

Rumeli Buluşmaları III       

   

DSC_3287       

 

Uzman-Öğrenci Buluşmaları

DSC_1787

 

                  

SELÇUK ÜNİVERSİTESİ 3.SAĞLIK YÖNETİCİLERİ ÖĞRENCİ ÇALIŞTAYI

New_konya2

Üniversitelerin Sağlık Yönetimi Bölümü Öğrenci Kulüpleri Selçuk Üniversitesinde Toplandı.

III.Sağlık Yöneticileri Çalıştayı Selçuk Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Sağlık Yönetimi Bölümü Sağlık Yönetimi Kulubü Organizesi İle 26 Nisan 2012 Tarihinde Selçuk Üniversitesi Süleyman Demirel Kongre Salonunda Yapıldı.

Çalıştay Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof:Dr:Aliye Mavili Aktaş, Dekan Yardımcısı Ve Sağlık Hizmetleri Anabilim Dalı Başkanı Doç.Dr. Musa Özata, Sağlık Yönetimi Bölüm Başkanı Ve Sağlık Kurumları Yönetimi Ve Organizasyonu Anabilim Dalı Başkanı Doç:Dr.Şebnem Aslan’ın Ev Sahipliğinde , Sağlık İdarecileri Derneği Başkanı Yrd.Doç.Dr.Bilal Ak, Süleyman Demirel Üiversitesi İibf Sağlık Yönetimi Bölüm Başkanı Doç.Dr.Ramazan Erdem, Hacettepe Üniversitesi İibf Sağlık İdaresi Bölüm Başkan Yardımcısı Dr: Ozgür Uğurluoğlu, Gümüşhane Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu Sağlık Yönetimi Bölümü Öğretim Görevlisi Ali Ünal İle Sağlık Yönetim Birliği Başkanı Erol Alpaslan Alramazanoğlu, Başkan Yardımcısı Muhammed Canpolat Ve 13 Üniversitenin 400 Civarında Sağlık Yönetimi Kulüp Başkanları Ve Öğrencileri Katıldı.

Çalıştayda Sağlık Yöneticilerinin İsdihtam İmkanları, Sağlık Yönetimi Bölümlerinin Sorunları, Öğrenim Ve Eğitim Programlarında Standardın Sağlanması, Öğretim Üyesi Ve Mesleki Kitap İhtiyacı, Sağlık Yöneticilerinin Nitelikleri,Yabancı Dil,Bilginin Yönetimi Ve Bilişim Sistemlerine Özel Önem Verilmesi Ve Sağlık Yönetim Birliğinin Resmileşmesi Gibi Konular Ele Alınmıştır.

 

BUGÜNDEN YARINA SAĞLIK YÖNETİMİ KONFERANSI

IMG_5200

 İstanbul Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Sağlık Yönetimi Kulübü tarafından düzenlenen ‘Bugünden Yarına Sağlık Yönetimi’ konferansı 08/11/2013 tarihinde SABİF Konferans Salonunda  Sağlık Yöneticileri Derneği Başkanı Syn. Yrd.Doç. Onur YARAR’ın katılımıyla gerçekleşmiştir.

Sayın Onur Yarar Konferansta Sağlık Yönetiminin Türkiye’deki durumu ve geçmişte yapılanmanın nasıl olduğu ile birlikte günümüze nasıl geldiğini mesleki olarak aktarmıştır. Mesleğin 50 yıllık bir geçmişinin olduğunu hali hazırda yeni yapılanmayla ileriki dönemlerde daha iyi şeylerin olacağını dile getirmiştir. Mevcut durumdan geleceğe dair olması gerekeni ve yapılması gereken girişimleri dile getirerek tecrübe paylaşımında bulunmuştur.

Konferansın sonunda öğrencilerin sorularını yanıtlayan sayın yarar, mezun olduktan sonra hangi departman hangi alan olursa olsun yadırganmaması gerektiği ve aksine işin alttan başlanılarak üste doğru azimle çıkılması gerektiğini vurgulamıştır.

Konferansa aynı zaman Sağlık Yönetimi Bölüm Başkanı Prof.Dr. Haydar SUR, Sağlık Yönetimi Bölüm Başkan yardımcısı Yrd.Doç.Dr Selma SÖYÜK, Sağlık Yönetimi Öğretim Üyesi Yrd.Doç.Dr. Gülbahar KESKİN ve Sağlık Yönetimi Bölümü Öğretim Görevlisi Arzu ÜZGÜL katılmışlardır.

KAMU VE ÖZEL SEKTÖRDE SAĞLIK YÖNETİCİLİĞİ KONFERANSI

IMG_1703

  Konferansta , hızla gelişen ve değişen global sağlık sektöründeki değişimleri iki ayrı kutupta değerlendirilerek ; Hem Kamu Sağlık Sektöründe oluşan yeni yapılanmayı, bu yapı içerisinde Kamu Hastane Birliklerini, hem de söz konusu bu yeni yapılanmanın Özel Sektördeki yeri ve Sağlık Yöneticilerin rollerini irdelenmiştir.

            Konferansa İstanbul İli Anadolu Güney Kamu Hastane Birlikleri Genel Sekreteri Sayın Tunçay PALTEKİ ‘Sağlıkta Dönüşüm ile gelen kamudaki yeni yapılanmayı ve teşkilatlanmayı’ ve hemen ardından Özel Hastaneler ve Sağlık Kuruluşları Derneği Genel Başkanı Sayın Op.Dr. Reşat BAHAT ‘Özel sağlık sektöründe sağlık yöneticiliği’ başlıklı konusuyla değerli bilgilerini katılımcılara sundular.

            Konferansa SABİF Dekanı ve Sağlık Yönetimi Bölümü Başkanı Prof.Dr. Haydar SUR, Sağlık Yönetimi Bölümü Başkan Yardımcı Yrd.Doç.Dr. Selma SÖYÜK , SABİF öğretim üyeleri, Marmara Üniversitesi Sağlık Yönetimi Öğretim Üyesi ile birlikte Dr.Sadi Konuk EAH Hastane Yöneticisi Yaşar DOĞAN ‘da katılım göstermiştir.

            Etkinliğe Sağlık Bilimleri Fakültesi öğrencileri ile birlikte Marmara Üniversitesi ve Yeniyüzyıl Üniversitesinden gelen arkadaşlarda katılım göstermiştir. 

LİV HOSPİTAL GENEL MÜDÜRÜ MERİ İSTİROTİ İLE TECRÜBE PAYLAŞIMI

IMG_1882Sağlık Yönetimi Kulübü tarafından ‘Tecrübe Paylaşım Toplantıları’ kapsamında Sağlık Profesyonelleri ile deneyim ve bilgi paylaşımı amacıyla gerçekleştirdiğimiz ziyarette Liv Hospital Genel Müdürü Sayın Meri İSTİROTİ ile görüşülmüştür.

Sıcak ve samimi bir ortamda geçen görüşme de Meri hanım öncelikle bu alana yönelişi ve kendini nasıl gerçekleştirdiğine dair paylaşımlarda bulunduktan sonra  bizlere gerek öğrencilik hayatımızda gerekse de mesleki yaşamda nelerin yapılması gerektiğine dair  engin bilgilerini paylaşmıştır.

Görüşme öncesi Liv Hospital’a teknik gezinin yapılması ile alışılagelmiş diğer hastane dizaynlarının dışında farklı bir ambiansı ve tasarımının oluşu oldukça dikkat çekiciydi.

HİSAR HOSPİTAL YK DANIŞMANI MELİH BULUT İLE TECRÜBE PAYLAŞIMI

20130425_111436Sağlık Yönetimi Kulübü tarafından ‘Tecrübe Paylaşım Toplantıları’ kapsamında devam ettiğimiz etkinliklerin bir diğer ismi Hisar İntercontinental Hospital Yönetim Kurulu Danışmanı Sayın Melih Bulut olmuştur.

Etkiliğimiz Marmara Üniversitesi Sağlık Yönetimi Öğrencisi UNİGEM Sağlık Kulübü Başkanı ile ortaklaşa gerçekleşmiştir. Son derece keyifli geçen görüşmemizde Melih bey görüşmeye katılan herkes ile ayrı ayrı sohbet edip özel olarak ilgi alanları ve yaptıkları faaliyetlere göre değerlendirmelerde bulunarak kendi yaşam deneyimlerini ve engin bilgilerini bizlerle paylaşmıştır.

Etkinliğimiz Hisar İntercontinental Hospital Laboratuvar Klinik Şefi Sayın Bekir Sami Uyanık beyin bizzat ilgilenerek hastaneyi bölüm bölüm gezme fırsatıyla sona ermiştir.

Kulübümüzün önümüzde ki dönem etkinliklerine de davet ettiğimiz Melih bey; bizlere her zaman destek olacağını ve etkinliklere seve seve katılacağını da söylemeyi ihmal etmedi.

DR.SADİ KONUK EAH HASTANE YÖNETİCİSİ YAŞAR DOĞAN İLE TECRÜBE PAYLAŞIMI 

20130308_102654Sağlık Yönetimi Kulübü tarafından ‘Tecrübe Paylaşım Toplantıları’ kapsamında devam ettiğimiz etkinliklere Kamu’da ki işleyişi öğrenmek maksadıyla ziyaret ettiğimiz Dr.Sadi Konuk EAH Hastane Yöneticisi sayın Yaşar DOĞAN olmuştur.

Söz konusu görüşmede Sağlıkta Dönüşüm ile oluşan yeni yapılanmayı ve teşkilatlanmayı, bununla beraber hastanelerde işleyen sistem ile ilgili bilgilerini aktarmıştır. Kendi yaşamından ve bu zamana kadar yaptıklarını da anlatmayı ihmal etmeyen sayın doğan biz sağlık yöneticileri adaylarına mesleki ve sosyal anlamda nelerin yapılması gerektiğini tecrübeleriyle birlikte aktarmıştır. 


İstanbul Üniversitesi © 2017 All Rights Reserved